System wskaźnikowy dla maszyn budowlanych GEO FENNEL FMR 800 M/C

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 9 940,00 zł 9940.00
Cena netto: 8 081,30 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: GEO-FENNEL
Kod produktu: B6D7-175CC

Opis

 DETEKTOR LASEROWY GEO-FENNEL FMR 800 M/C 

bezprzewodowy, laserowy system wskaźnikowy dla maszyn budowlanych ze wskaznikiem poziomu ,pionu i pochylenia

 http://www.geologic.net.pl/userdata/gfx/bc6e4d18c9fe712828a3261603bd7bec.jpg?nocache=1510149497

Ustawiasz pochylenie , a zintegrowany wskaźnik przechyłu pomaga utrzymać znak w poziomie lub w dowolnym pożądanym pochyleniu. 

Dokładność pochylenia lemiesza / szyldu : dokładna/srednia/zgrubna - ±0,5 ° / ±1,5 ° / ±2,5 °

.
 
DO NATYCHMIASTOWEJ PRACY NA BUDOWIE

MASZYNY STEROWANE LASEREM TO ZAUTOMATYZOWANIE PROCESU NIWELACJI!
.
Do lemiesza lub bomu maszyny budowlanej montuje się detektor laserowy , który podaje operatorowi proste komunikaty, jak np.: opuść lemiesz, podnieś lemiesz, tak trzymaj. Komunikaty sygnalizowane są za pomocą kolorowych diod lub strzałek, widocznych nawet w jaskrawym słońcu. Skąd natomiast detektor wie, co ma zrobić operator? Stąd, że porównuje swoją wysokość (a więc i wysokość lemiesza) oraz pochylenie z idealną płaszczyzną odniesienia tworzoną przez promień lasera rotującego niwelatora laserowego, pracując dokładnie do tej płaszczyzny. Efekt jest taki, że teren można wyrównać w mniejszej ilości przejazdów, a w dodatku dokładniej. Lub używając innych słów: szybciej i taniej!

To najtańsze rozwiązanie automatyzujące proces niwelacji. Montaż do bomu jest prosty - detektor wyposażony jest w bardzo silne uchwyty magnetyczne lub uchwyty śrubowe, więc wystarczy go tylko przyłożyć do maszyny. W dodatku po skończonej pracy można go łatwo zdjąć i schować w bezpiecznym miejscu lub szybko przełożyć na inną maszynę. Na lemieszu spycharek detektory mocowane są na masztach. Sygnały z odbiornika zewnętrznego przekazywane sa na drodze bezprzewodowej do odbiornika kabinowego /pilota / umieszczonego w w kabinie operatora. Sterowanie laserowe może być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest kontrolowanie poziomu,pochylenia lub wysokości - może więc być stosowane do współpracy z lemieszem (w spycharce lub równiarce), z łyżką (w koparce) lub innymi maszynami budowlanymi.

FMR 800 M/C odbiera długości fali promienia laserowego większości markowych niwelatorów laserowych, przy czym detekcja promienia laserowego odbywa się po obwodzie 360°. Służy do precyzyjnej niwelacji terenu, robienia dokładnych wykopów, równania czy innych precyzyjnych robót ziemnych. Współpracuje ze wszystkimi maszynami budowlanymi jak np.: koparki, spycharki, równiarki, ładowarki, itp.  
.  
SPECJALNIE SKONSTRUOWANY NA TRUDNE WARUNKI BUDOWY I SILNE WIBRACJE CIĘŻKICH MASZYN KONSTRUKCYJNYCH.  
.  

Detektor umożliwia ciągłą kontrolę nachylenia i wysokości lemieszy oraz łyżek maszyn budowlanych bezpośrednio z kabiny operatora. Komunikacja pomiędzy czujnikiem a powtarzaczem w kabinie odbywa się w sposób bezprzewodowy. Szybki i pewny montaż detektora na maszynie odbywa się za pomocą silnych magnesów lub solidnych klamer. Powtarzacz do kabiny z łatwym systemem mocowania jest pozbawiony zbędnych kabli i przewodów połączeniowych.

FMR 800 M/C, czyli detektor podstawowy (zewnętrzny) mocowany jest bezpośrednio do ramienia, lemiesza czy łyżki itp. maszyny budowlanej lub wsporników za pomocą bardzo silnych magnesów przylgowych lub uchwytów śrubowych. Wszystkie drgania i wibracje pracującej maszyny budowlanej, tłumione są przez elastomerowe  kompensatory
      
 

Żadnych zbędnych kabli - bezprzewodowa komunikacja między czujnikiem a powtarzaczem        sygnału w kabinie operatora

 

 

.   

Detektor kabinowy (wewnętrzny) mocowany jest za pomocą uchwytu przyssawkowego lub za pomocą silnych magnesów w kabinie operatora. Dzięki temu praca detektora będzie zauważalna dla operatora maszyny, nawet w przypadku zamontowania detektora zewnętrznego poza obszarem wzroku (np. powyżej kabiny sterowniczej maszyny).

 
NAWET MAŁO DOŚWIADCZONY OPERATOR MASZYNY BUDOWLANEJ MOŻE WYKONYWAĆ BARDZO PRECYZYJNE ROBOTY ZIEMNE.  
.  
CECHY SZCZEGÓLNE:  
 • FMR 800M/C to nowoczesny, profesjonalny detektor usprawniający pracę maszyn budowlanych. Jest przeznaczony do montażu na spychaczach, równiarkach oraz koparkach. Detektor wykrywa wiązkę laserową emitowaną przez lasery obrotowe różnych producentów. Długie pole detekcji wychwytuje światło lasera w zakresie 360°. Wzmocniona metalowa obudowa, zabezpieczona zgodnie z normą IP 66 umożliwia prowadzenie robót nawet w ekstremalnie trudnych warunkach.

  Detektor umożliwia ciągłą kontrolę nachylenia i wysokości lemieszy oraz łyżek maszyn budowlanych bezpośrednio z kabiny operatora. Komunikacja pomiędzy czujnikiem a powtarzaczem w kabinie odbywa się w sposób bezprzewodowy. Szybki i pewny montaż detektora na maszynie odbywa się za pomocą silnych magnesów lub solidnych klamer. Powtarzacz do kabiny z łatwym systemem mocowania jest pozbawiony zbędnych kabli i przewodów połączeniowych.

  Urządzenie należy do linii profesjonalnej Profi Line renomowanej niemieckiej marki geo-FENNEL. Zaawansowane technicznie przyrządy oferowane w korzystnych cenach przystosowane są do pracy ciągłej i zapewniają wysoką precyzję prac pomiarowych.

  Przyrządy pomiarowe geo-FENNEL od ponad dwudziestu lat są z powodzeniem używane na polskich budowach. Detektor FMR 800M/C objęty jest 12-miesięczną gwarancją (24 miesięcy po rejestracji). Każdy egzemplarz przed wysyłką do sklepu przechodzi w laboratorium diagnostycznym wstępny przegląd techniczny i kontrolę dokładności. Jest gotowy do pracy natychmiast po otwarciu firmowego opakowania.

  Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne przyrządów geo-FENNEL wykonywane są w autoryzowanych lokalnych serwisach przyrządów pomiarowych na terenie całego kraju oraz w centralnym serwisie u dystrybutora. Nasi specjaliści są w stanie przywrócić każdemu przyrządowi pierwotną dokładność, funkcjonalność i niezawodność.

   FMR 800M/C to nowoczesny system wspomagania pracy maszyn budowlanych z bezprzewodowym systemem komunikacji pomiędzy głównym elementem zestawu - czujnikiem, a wyświetlaczem w kabinie operatora. Zasięg pracy w zależności od zastosowanego lasera wynosi do 700 m.

  Silne diody zgrupowane w kształcie strzałek na odbiorniku informują operatora maszyny o aktualnym położeniu łyżki/lemiesza względem poziomu wyznaczanego przez laser. W kabinie operatora znajduje się dodatkowy powtarzacz z ekranem LCD i oznakowaniem diodowym połączony bezprzewodowo z odbiornikiem. Zasięg transmisji wynosi do 10 m. Powtarzacz jest zasilany bateriami alkalicznymi.

  Odbiornik posiada dwa tryby współpracy z maszynami budowlanymi- tryb spycharki i tryb koparki .

  Wysoka dokładność pracy dostosowywana w zależności od potrzeb pomiędzy 3 ustawieniami (od 2 mm do 15 mm) i w pionie /±0,5° , ±1,5°, ±2,5°/ . Poziomica elektroniczna sprawia , że czujnik reaguje na pochylenie (lewo-prawo i przód-tył), dzięki czemu ułatwione jest ustawienie lemiesza/szyldu lub ramienia łyżki w pochyleniu i jego kontrolę.

  System umożliwia współpracę z laserami obrotowymi o czerwonej barwie światła różnych producentów. Detektor odbiera sygnał laserów o prędkości obrotowej od 300 – 1200 rpm. Czas pracy z jednego ładowania wynosi do 45 h. Pełny cykl ładowania wbudowanych akumulatorów NiMH zajmuje około 4-5 godzin. Funkcja automatycznego wyłączenia w przypadku bezczynności deaktywuje detektor po 60 minutach.

  Wytrzymała konstrukcja odporna na pył i wodę zgodnie z normą IP 66 umożliwia pracę w trudnych warunkach placu budowy. Wystąpienie niekorzystnych warunków pogodowych nie powoduje konieczności zatrzymania pracy w celu demontażu systemu. Maksymalna ochrona detektora przed kurzem i błotem oraz niewrażliwość nawet na silny strumień wody determinują efektywne wykorzystanie zestawu przez cały rok m.in. podczas budowy dróg, rozległych placów i boisk.

  Przygotowanie maszyny do rozpoczęcia pracy jest łatwe i nie zajmuje wiele czasu. Sam fizyczny montaż detektora do buldożera czy koparki odbywa się w zależności od potrzeb przy pomocy dołączonych do zestawu magnesów lub klamr. Wchodzący w skład zestawu wyświetlacz powtarzający sygnały montowany jest wewnątrz kabiny przy pomocy uchwytu lub magnesów.

   

 
FMR 800 M/C posiada wbudowany akumulator zasilający 3500 mAh  NiMH  
.  
PARAMETRY TECHNICZNE:  
   

Dane Techniczne:

FMR 800-M/C

Zakres odbioru detekcji

360 °

Zakres odbioru prędkości obr. niwelatora

300 – 1200 U/min

Dokładność

TRYB SPYCHARKI

Pochylenie lemiesza/szyldu; dokładna / średnia/ zgrubna

 

±0,5 ° / ±1,5 ° / ±2,5 °

Dokładność wysokości ; dokładna / średnia / zgrubna

 

±2 mm / ±5 mm / ±15 mm

TRYB KOPARKI

Pionowość ramienia łyżki; dokładna / średnia / zgrubna

 

±0,5 ° / ±1,5 ° / ±2,5 °

Dokładność wysokości ; dokładna / średnia / zgrubna

 

±2 mm / ±5 mm / ±15 mm

Zasilanie

Akumulator NiMH 3500 mAh

Obszar odbioru detekcji laser klasy 2R

250 m /promień -w zależności od lasera

Obszar odbioru detekcji laser klasy 3R

350 m /promień-w zależności od lasera

Ładowanie

4 - 5h

Automatyczne wyłączenie bez pracy

60 min.

Klasa zabezpieczenia

IP 66

Zakres pracy

-10°C - +50°C

ZDALNY WYŚWIETLACZ FRD 807

Zasięg komunikacji bezprzewodowej /radiowej

10 m

Ilość kanałów komunikacji

3

Zasilanie

4 x AA AlkalineKOMPLET ZAWIERA:
 • Podstawowy (zewnętrzny) detektor FMR 800 M/C   z wbudowanym akumulatorem zasilającym.
 • Ładowarka sieciowa.
 • Detektor laserowy kabinowy (wewnętrzny) z uchwytem na szybę oraz na łatę , komplet baterii.
 • Wytrzymała walizka transportowa.
 • Instrukcja obsługi w języku angielskim i polskim.

 

.

Instrumenty są
NOWE, NIEUŻYWANE.

Oferujemy serwis
GWARANCYJNY I POGWARANCYJNY.Na zestaw FMR 800 M/C udzielana jest
 2-letnia  GWARANCJA.

WYSTAWIAMY FAKTURY VAT
CENA 'KUP TERAZ' JEST CENĄ BRUTTO
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami poprzez email
lub telefonicznie: 600 992 709.
Służymy pomocą!
 

 

 

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl